More

  Додека сум жив, нe одам во Хрватска на море, вели Вучиќ

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју за телевизија Прва рече дека повеќе од десетици илјади луѓе годишно летуваат во Хрватска, но додаде дека негов личен став е дека „додека живее“ нема да оди таму на море.

  -Оние (граѓаните) кои веќе летуваат таму го искажаа својот став за се, мојот став е дека не би летувал таму и тоа е во ред, секој има свое мислење и тоа е суштината на едно демократско општество – изјави Вучиќ.

  fokus.mk

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  16.8 ° C
  16.8 °
  16.8 °
  82 %
  0kmh
  100 %
  Mon
  19 °
  Tue
  24 °
  Wed
  25 °
  Thu
  25 °
  Fri
  27 °
  spot_imgspot_img