More

  Дали Софија Вергара доби фејслифт?

  Дали Софија Вергара имала многу тајно дотерување? Интернетот е преполн со шпекулации дека 50-годишната актерка од „Модерно семејство“ имала фејслитинг кога светот беше во карантин минатата година, а нивното размислување беше затоа што изгледа ПРЕДОБРО за некој што следната година ќе наполни 50 години. И, исто така, поради некои интересни коментари кои неодамна беа објавени…

  Според извештаите, Life & Style неодамна објави некои коментари/наводи од непроверен извор во врска со моменталниот изглед на Софија, при што изворот тврди дека секогаш прекрасната актерка имала фејслифтинг за да остане млада. Бидејќи сè е непроверено, мора да ги земеме сите коментари со малку сол!

  „Софија добиваше мали, дискретни инјекции и процедури во минатото, но сметаше дека и треба малку повеќе помош за да се избори со неизбежниот процес на стареење“, тврди извор, според Life & Style. „Софија беше категорична дека не сака да изгледа поинаку. Таа само сакаше малку да се освежи и е воодушевена од тоа како испадна! И ние не би сакале да изгледаме поинаку да бевме Софија. Само кажувам’! Ние, исто така, не ја осудуваме за подигнување на лицето или која било друга работа што можеби ја направила – особено затоа што јасно функционира; таа изгледа неверојатно!

  Софија допрва треба да одговори на овие обвинувања, но се надеваме дека ќе го стори тоа, бидејќи тоа не би било прв пат да замолчи некого на социјалните мрежи! Ако го свртите умот назад во 2018 година, можеби ќе се сетите дека корисник на Инстаграм ја обвини актерката дека завршила работа, бидејќи нејзиното лице изгледаше „толку поинаку“ од она што го правеше во минатото. Коментарот на ИГ, кој беше на фотографијата што Софија ја објави во вторник, 18 септември 2018 година, гласеше: „Во последно време забележувам дека си направил нешто на твоето лице… Не можам да најдам што освен твоето лице изгледа малку поинаку сега.” Одговорот на Софија беше краток, сладок и целосно жесток! Со само три едноставни зборови, Софија го исправи рекордот, пишувајќи „Тоа се вика стареење“.

  Иако дефинитивно можеме да видиме некои суптилни промени на сликите пред и потоа кога ги испитуваме рамо до рамо, не можеме да кажеме со сигурност! Сè што знаеме е дека изгледа дека таа не изгледа толку поинаку од помладата личност, но се чини дека станува подобра со годините. Како е тоа воопшто можно? Засекогаш ќе бидеме во стравопочит кон неа!

   

  shefinds.com

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  88 %
  1kmh
  100 %
  Mon
  18 °
  Tue
  23 °
  Wed
  26 °
  Thu
  25 °
  Fri
  28 °
  spot_imgspot_img