More

  Голем пожар вечерва кај Прилеп, гори хала за откуп на земјоделски производи

  Во 20.15ч. од страна на ТППЕ Прилеп ПОРКОА РЦУК Битола е известен дека во 20.04ч. од ТППЕ Кривогаштани биле известени дека гори хала за откуп на земјоделски производи на патот помеѓу селата Крушеани и Обршани.

  Од ТППЕ Прилеп испратено е едно ПП возило со 3 пожарникари.

  Во 20.19ч. од страна на РЦУК Битола е контактирани се од ТППЕ Кривогаштани кои рекле дека нема потреба од дополнителни екипи, пожарот е под контрола, во моментот се вадат таблите од стиропор за да се спречи ширењето на пожарот.

  Во 20.16ч. е известен РЦУК Прилеп. Известено е и СВР Битола.

  фото: Архива

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  16.8 ° C
  16.8 °
  16.8 °
  82 %
  0kmh
  100 %
  Mon
  19 °
  Tue
  24 °
  Wed
  25 °
  Thu
  25 °
  Fri
  27 °
  spot_imgspot_img