More

  (ВИДЕО) Се урна мост во Норвешка- возач на камион извлечен со хеликоптер

  Мост изграден пред десет години се урна денеска во местото Третен, Норвешка. Две возила биле на мостот во моментот на рушење, а еден возач бил извлечен со хеликоптер.

  Мостот се урнал околу 07:30 утринава. На мостот во моментот се наоѓале камион и автомобил кој делумно бил под вода.

  Возачите не се повредени и се наоѓаат на безбедно, јавува норвешниот јавен сервис.

  -Беше многу драматично. Ова е голем напор за двајцата возачи, но за среќа се помина добро, изјавила Терје Крогстад од норвешката полиција.

  Се работи на извлекување на возилата од срушениот мост, но постои можност остатоците да паднат во реката.

   

  kurir.mk

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  88 %
  1kmh
  100 %
  Mon
  18 °
  Tue
  23 °
  Wed
  26 °
  Thu
  25 °
  Fri
  28 °
  spot_imgspot_img