More

  (ВИДЕО) Додека прават интервју во живо, во позадина снимаат крадец на плажа

  Крадец бил фатен како краде на плажа во Барселона додека еден турист кој бил интервјуиран на шпанска телевизија зборува за одличната храна и убавото време.

  Човекот се појавил во позадина кога туристот му рекол на новинарот дека ја сака Барселона, пренесува „Mirror“.

  Интервјуто продолжило без прекин откако мажот се наведнал, го извлекол ранецот од под панталоните и си заминал. Неколку секунди подоцна се појавил и збунетиот сопственик на ранецот и започнал да вика дека некој му ги украл работите и прашувал дали некој го видел крадецот.

  Човекот кој бил интервјуиран очигледно бил тотално несвесен за хаосот зад него додека му зборувал на новинарот колку ја сака храната таму. Снимката од шпанската телевизија „TVE“ која била снимена на популарната градска плажа Сант Микел во Барселона, стана вистински хит на интернет, а полицијата открила дека му влегла во трага на крадецот и дека го идентификувала осомничениот.

  „Благодарение на видеото објавено на социјалните мрежи и полицискиот извештај на жртвата, го идентификувавме и пријавивме сторителот на кражбата на плажата Сант Микел. На снимката се гледа како крадецот го искористува отсуството на сопственикот за да ја украде торбата и да побегне од местото на настанот“, изјавил портпаролот на полицијата.

   

  ulica.mk

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  88 %
  1kmh
  100 %
  Mon
  18 °
  Tue
  23 °
  Wed
  26 °
  Thu
  25 °
  Fri
  28 °
  spot_imgspot_img