More

  Нова песна во македонската музика, се бара пејач кој ќе ја отпее!

  „Мајчина клетва“ е насловена песната која е напишана и посеветена за осудените од настаните на 27 април. Песната е напишана од група автори од охридско и дебарца, а се бара пејачот кој ќе може да ја отпее.

  Како што информираат авторите досега се пријавени пејачи како од Скопје така и од внатрешноста, па останува варијантата кој ќе може да ја отпее песната во најдобро светло.

  Исто така во тек се формирање ограноци во дијаспората, при што досега се формирани ограноци во Њујорк, САД, Канада, Швајцарија и Австралија.

  -Слободна на македонските уставобранители, слобода на макдеонските патроиоти, истакнуваат авторите на песната.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  86 %
  0kmh
  20 %
  Fri
  7 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img