Дојава за бомба во Железничка станица – се евакуираат сите

0
201

Продолжуваат дојавите за бомби низ Скопје, а полицијата мораше да ја евакуира и скопската Железничка станица, објави „Плусинфо.мк“.

Екипи на МВР пристигнале на Железничката станица, по што ги евакуирале вработените во локалните дуќани, како и автобуската станица.

 

извор:  „Плусинфо.мк“.