More

  Дојава за бомба во Железничка станица – се евакуираат сите

  Продолжуваат дојавите за бомби низ Скопје, а полицијата мораше да ја евакуира и скопската Железничка станица, објави „Плусинфо.мк“.

  Екипи на МВР пристигнале на Железничката станица, по што ги евакуирале вработените во локалните дуќани, како и автобуската станица.

   

  извор:  „Плусинфо.мк“.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  86 %
  0kmh
  20 %
  Fri
  7 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img