More

  (ВИДЕО) Актерот Горан Стојаноски со видео порака се обрати до амбасадорката Агелер

  Актерот Горан Стојановски, најпознат по ликот на инспектор Томе од серијата „Преспав“, преку урнебесно видео и се обрати до абасадорката на САД во Македонија, Анџела Агелер која најави специјален американски тим да се бори против корупцијата во нашата земја.

  „Прво, да го пратите вашиот тим кај мене на обука. Тој што доаѓа од Америка, од каде знае што е корупција? Во Америка таа е искоренета. Ќе му се случува пред очи, не ќе може да ја препознае“, вели Стојановски во видео-пораката.

   

  fokus.mk

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  57 %
  2.6kmh
  40 %
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  1 °
  spot_imgspot_img