More

  Земјотрес во Хрватска

  Во околината на Бали Манастир во Хрватска, рано утрово, околу 5 часот, забележан е земјотрес со магнитуда од 3,5 степени според Рихтер, јави ЕМСЦ.

  Наведено е дека епицентарот бил на длабочина од 10 км и неколку километри од Бели Манастир, а граѓаните јавуваат дека се почувствувал и во Осиек, пренесе Индекс.хр.

  Нема извештаи за евентуална материјална штета или повредени.

  фото: Архива

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  47 %
  8.2kmh
  75 %
  Sun
  -0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  2 °
  Thu
  -1 °
  spot_imgspot_img