More

  Платил паркинг во Охрид со фалсификувани 50 евра

  На 04.01.2023 во 13.10 часот во СВР Охрид, 52 годишен, вработен во Ј.П.„Билјанини Извори“ – Охрид, пријавил дека околу 11.00 часот на неговото работно место во канцеларија на ул.„Партизанска“ во Охрид, едно лице платило користење паркинг со фалсификувана банкнота од 50 евра. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

  извор: СВР Охрид

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  55 %
  6.2kmh
  75 %
  Sun
  0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  1 °
  Thu
  -3 °
  spot_imgspot_img