More

  (ВИДЕО) Влатко Миладиноски: После 4 години се вративме на местото на “злосторот”!!

  Фолк пејачот Влатко Миладиноски на својот фејсбук профил објави видео од настан кој како што го рече „местото на Злосторот“ или појасно да биде во Егејска Македонија.

  Деновиве тој имаше настап во Негуш , место помеѓу Воден и Солун во Егејска Македонија. Неговиот настап беше посетен од голем број македонци , впрочем се гледа и од самото видео а во објавата Влатко напиша:

  -После 4 години се вративме на местото на “злосторот”!!
  Го повторивме настапот во Негуш,помеѓу Воден и Солун!!
  Погледнете го целото видео на линкот на Youtube што е објавен во коментар!!
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img