More

  Штипјанец украл возило од мензата на Клинички центар и направил сообраќајка

  На 04.01.2023 во 02.45 часот на ул.„Козара“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Ј.(19) од Штип, затоа што околу 01.30 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ одзел патничко возило, сопственост на мензата на болницата и со него удрил во бетонски столб.

  По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

  извор:МВР

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  86 %
  0.5kmh
  75 %
  Thu
  11 °
  Fri
  8 °
  Sat
  8 °
  Sun
  6 °
  Mon
  1 °
  spot_imgspot_img