More

  Падна „Вибер“, повеќето корисници ширум светот не можат ниту да испраќаат пораки ниту да повикуваат

  Популарната апликација за пораки Viber падна, а причината за моменталниот прекин се уште не е позната.

   

  Популарната страница за следење на здравјето на онлајн услугите, Down Detector, вели дека извештаите за прекинот почнале да доаѓаат околу 21 часот.

   

  Апликацијата во голема мера е исклучена и многумина не можат да испраќаат пораки или да повикуваат.

   

  Може да се каже дека на Viber „икаат“, бидејќи повремено се провлекуваат некои пораки, но испраќањето и јавувањето е дефинитивно тешко во голема мера.

   

  Корисниците од целиот свет на социјалните мрежи се жалат на прекинот на Viber.

   

  kurir.rs

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  47 %
  8.2kmh
  75 %
  Sun
  -0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  2 °
  Thu
  -1 °
  spot_imgspot_img