More

  Денес во Македонија сончево со умерена облачност, максимални 16 степени

  Претпладне по котлините ќе има појава на магла или ниска облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, кој ќе предизвика во повеќето котлини условите за магла да се намалат, така што ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

   

  ухмр

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img