More

  Инфлуенсерката Елена не успеа да ја победи болеста, почина во болница во Севиља

  Инфлуенсерката Елена Хуелва од Севиља почина на 21-годишна возраст по шестгодишна битка со ретка форма на рак на коските.

  Својата борба за живот Елена редовно ја документирала на социјалните мрежи, а судејќи по нејзините објави не се откажала до последен момент борејќи се како лав.

  Не ја симна насмевката дури и кога беше најтешко.

  На почетокот на декември таа објави видео во кое на своите следбеници им откри дека состојбата наеднаш и се влошила.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img