More

  (ВИДЕО) Здравко Чолиќ по пет години издаде нова песна

  Здравко Чолиќ, кој има огромен број обожаватели и особено обожавателки, одлучи да го честита денешниот празник со нова песна.

  -Драги пријатели, ви подаруваме нова песна – ‘Сто дуката‘. Среќен 8 Март на сите дами“, се вели во инстаграм-објавата на пејачот.

  Саша Матиќ е композиторот кој бил задолжен за музиката, а покрај него во создавањето на песната учествувале и Никша Братош – аранжман, и Милош Смилјаниќ – текст.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img