More

  (ВИДЕО) Петровска во Лондон – Британскиот воен оркестар ја свиреше „Јовано, Јованке“

  Министерката за одбрана, Славјанка Петровска и делегација од ресорното министерството ја започнаа официјалната посета на Обединетото кралство, а на церемонијата за пречек британскиот воен оркестар ја свиреше македонската песна „Јовано, Јованке“, објави 360stepeni.mk.

  Петровска во Лондон се сретна со британскиот министер за одбрана, Бен Валас, каде, како што соопштија од нејзиниот кабинет, ја осудила руската инвазија на Украина.

  Текстот во целост на: 360stepeni.mk.

   

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img