More

  (ВИДЕО) Руски воени возила ја преминуваат граница од Крим – Украинската гранична служба објави видео

  Украинската гранична служба објави материјали од надзорни камери за кое вели дека руски воени возила ја преминуваат нејзината граница од Крим.

  Во соопштението се додава дека „движењето на воена опрема од полуостровот се евидентира преку административната граница“.

  Руските трупи започнаа напад со широк опсег на Украина рано изутринава, додека претседателот Владимир Путин ја отфрли меѓународната осуда и санкции и ги предупреди другите земји дека секој обид за мешање ќе доведе до „невидени последици“.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img