More

  Пронајден гасен пиштол кај малолетник од струшко

  Денеска околу 07.20 часот на ул.„Пролетерски бригади”, во близина на средно училиште во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга привеле малолетник од струшко село, затоа што кај него бил пронајден гасен пиштол.

  По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен поднесок по член 80 од Законот за оружје.

  mkd.mk
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  8.8 ° C
  8.8 °
  8.8 °
  76 %
  1kmh
  20 %
  Tue
  16 °
  Wed
  15 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  Sat
  12 °
  spot_imgspot_img