More

  (ВИДЕО) Напад во метро станица во Брисел, има повредени

  Во метро станицата Шуман во Брисел, во близина на седиштето на европските институции, вечерва е избоден млад човек, додека неколку лица се здобиле со расекотини со нож, јавува „Брисел тајмс“.

  Полицијата го уапсила напаѓачот, а очевидци велат дека тој најпрвин со нож нападнал неколку луѓе во метрото, а потоа почнал да напаѓа околу станицата, при што ранил еден млад човек, а неколку луѓе биле полесно повредени.

  На местото на настанот пристигнале полициски единици и возила на брза помош.

  Персоналот кој работи за Европската комисија е предупреден да ја избегнува областа околу метро станицата Шуман, која во моментов е затворена.

  „Немаме информации кога ќе продолжи редовниот сообраќај“, соопштија од бриселската градска сообраќајна служба.

  извор: TWITTER Zoran Popovici

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  light intensity drizzle
  13.8 ° C
  13.8 °
  13.8 °
  77 %
  1kmh
  100 %
  Tue
  14 °
  Wed
  16 °
  Thu
  18 °
  Fri
  20 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img