More

  Инспекциски надзор во правен субјект кај поранешната топилница Велес

  ИНФО ЗА ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО ПРАВЕН СУБЈЕКТ “КЕПС МОНТ ГРОУП” ДОО СКОПЈЕ, ЛОКАЦИЈА ПОРАНЕШНА ТОПИЛНИЦА ВЕЛЕС ЛОКАЛИТЕТ БАШ КОЛИБИ.
  📍На ден 30 Јануари е извршен редовен инспекциски надзор на лице место на погоре наведениот локалитет. Правниот субјект поседува Б-Интегрирана Еколошка Дозвола издадена од Општина Велес.
  При надзорот е утврдено дека во тек се припремни активности за поставување на линија дробење, сепарирање и селектирање на техногената минерална суровина. Изготвен е Записник за констатираната состојба, велат од Државниот инспекторат за животна средина.

  фото: 📷Архива на ДИЖС

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  51 %
  0.5kmh
  20 %
  Tue
  16 °
  Wed
  16 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img