More

  (ВИДЕО) Поранешниот словенечки претседател го продава своето Renault 4

  ПРВ сопственик, колата е во беспрекорна состојба, изгледа одлична можност.

   

  Особено затоа што зад сè се крие многу благородна кауза. Имено, поранешниот претседател на Република Словенија по 31 година реши да се откаже од својата „мачка“. Renault 4 сега стана олдтајмер и се продава како таков, а средствата од продажбата ќе бидат донирани за децата кои се борат со ракот.

  „Го продавам „Четирите – малиот џин“ (Renault 4 GTL, роден 1991 година) и парите ќе ги донирам за децата кои се борат против ракот“, откри поранешниот претседател на Инстаграм. Понудите требаше да се собираат до 15 февруари, кога се одбележува Меѓународниот ден на децата со малигни заболувања. Поради големиот интерес денеска веќе беше објавено дека автомобилот добил понуда од 15.000 евра. Без сомнение, овој Renault 4 би можел да достигне рекордна сума во светот.

   

   

  index.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  light intensity drizzle
  13.8 ° C
  13.8 °
  13.8 °
  77 %
  1kmh
  100 %
  Tue
  14 °
  Wed
  16 °
  Thu
  18 °
  Fri
  20 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img