More

  (ВИДЕО) Поплавена гаража со суперавтомобили

  Сезоната на урагани веќе започна оваа година на Флорида, а јужниот дел на оваа американска држава е погоден од обилни дождови.
  Тешко е да се гледа видеото кое прикажува гаража полна со поплавени суперавтомобили.

  Во видеото објавено од корисникот на Инстаграм, Florida_Corvette_Owners, 10 се гледаат повеќе суперавтомобили со шестцифрени цени како се потопени во подземна гаража. На видеото може да се видат два Rolls-Royce Cullinan (еден потенцијално Mansory), C7 Corvette, Ferrari 488, Ferrari SF90, Ferrari Roma, Plymouth Prowler, McLaren SLR и Mercedes AMG GT Black Series – сите прекриени во кал по поплавата.

  https://www.instagram.com/reel/CewmBPDJVDJ/?utm_source=ig_web_copy_link

   

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  29.8 ° C
  29.8 °
  29.8 °
  48 %
  1kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  29 °
  spot_imgspot_img