More

  Кривична пријава за докторка од Охрид поради фалсификување или уништување деловни книги

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против 60-годишна докторка од Охрид поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување или уништување деловни книги“.

  – Таа, на 15-ти декември 2022 година, во својство на доктор на едно одделение во Општата болница во Охрид, извршила лекарска интервенција врз едно лице, по што интервенцијата ја завела со лични податоци од друго лице, а потоа со фалсификување на потписот од раководителот на одделението ја заверила интервенцијата, информираат од МВР.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img