More

  Актерката роди син на 56 години: „Кога се посомнева за бременост, му реков на докторот дека е луд“

  По неуспешното ИВФ, таа доби трето дете.

  Познатата бразилска актерка Клаудија Раја е во брак со својот колега Јарбас Хомем де Мело, а на 11 февруари го роди нивното прво заедничко дете, синот Лука.

  Имено, таа од претходниот брак има две возрасни деца кои имаат 25 и 20 години, а Лука го родила на 56 години.

  „Кога докторот ме праша за бета, тест за бременост на крвта, јас реков: „Душо, ти си навистина луд“. Од каде ја добивте идејата? Имам 55 години.’ Отидов во аптека, купив Clearblue, не можев да издржам. Таа рече „Морам да направам тест“ – тест што го прават сите – како да чекам ден и половина за резултатот од тестот на крвта? Не можам да издржам. Потоа направив тест и беше позитивен. Не ми беше јасно, сепак имам 55 години“, изјави актерката за странските медиуми.

  Имено, таа ги замрзнала јајце клетките на 48 години, а лекарите и рекле дека менопаузата започнала на 50 и дека нема шанси да забремени. Ниту ин витрото оплодување кое таа и нејзиниот сопруг го пробаа во 2021 година не беше успешно, а веќе почнаа да се помируваат со фактот дека нема да имаат деца заедно.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by Claudia Raia (@claudiaraia)

  Меѓутоа, докторот подоцна и кажал дека повторно почнала да овулира и дека можеби ќе забремени.

  „Лука пристигна во саботата навечер да не осветли! Тој пристигна овде на 11 февруари и веќе го зазеде својот простор. Го нема. Оттогаш, светот доби нова боја за нашето семејство. Преплавени сме од среќа и љубов! Добре дојдовте Лука“, напиша таа на Инстаграм по раѓањето на синот.

   

  nova.rs

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img