More

  (ВИДЕО) Србин за својот 18 роденден доби Ролекс од татко му, а Порше од мајка си

  На социјалните мрежи се шири видео од прославата на 18 роденден на млад човек од Србија кој живее во странство. Клипот, кој е прегледан повеќе од 800.000 пати на TikTok, го прикажува роденденското момче како се расплакува откако татко му му подари Ролекс.

  @anaradulovic22Za 18i rodjendan je od mame dobio Rolex a od tate porsche-a, da li pratite “Balkanska veselja” i da li zelite vise ovakvih snimaka sa veselja?

  ♬ original sound – AnaRadulovic22

  Потоа се слуша како водителот, кој на микрофонот го раскажувал подарокот на гостите, го кани младиот човек да излезе и да го види неговиот нов автомобил. Неговата мајка решила да му подари Porsche Boxster за роденден.

  Видеото предизвика многу коментари од корисниците под објавата.

   

  „Плаче затоа што знае дека многу брзо ќе го урне Поршето и ќе го изгуби Ролексот на клада“, „Ми е многу грдо што се прикажува ова. Многу луѓе немаат основни работи во животот“, „Јас немав „Не добиј ништо за 18-ти“, „Никогаш не го добив синот Не би дал толку скап и брз автомобил за мојот 18-ти. Ниту на син ми, ниту на ќерка ми“, „Воопшто не е за пофалба“, „Тато купи мене торта за мојот 18 роденден“, „Тато мора чесно да работи“, се само дел од коментарите.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  11.8 ° C
  11.8 °
  11.8 °
  47 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  12 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  11 °
  spot_imgspot_img