(ВИДЕО) Србин за својот 18 роденден доби Ролекс од татко му, а Порше од мајка си

0
489

На социјалните мрежи се шири видео од прославата на 18 роденден на млад човек од Србија кој живее во странство. Клипот, кој е прегледан повеќе од 800.000 пати на TikTok, го прикажува роденденското момче како се расплакува откако татко му му подари Ролекс.

@anaradulovic22Za 18i rodjendan je od mame dobio Rolex a od tate porsche-a, da li pratite “Balkanska veselja” i da li zelite vise ovakvih snimaka sa veselja?

♬ original sound – AnaRadulovic22

Потоа се слуша како водителот, кој на микрофонот го раскажувал подарокот на гостите, го кани младиот човек да излезе и да го види неговиот нов автомобил. Неговата мајка решила да му подари Porsche Boxster за роденден.

Видеото предизвика многу коментари од корисниците под објавата.

 

„Плаче затоа што знае дека многу брзо ќе го урне Поршето и ќе го изгуби Ролексот на клада“, „Ми е многу грдо што се прикажува ова. Многу луѓе немаат основни работи во животот“, „Јас немав „Не добиј ништо за 18-ти“, „Никогаш не го добив синот Не би дал толку скап и брз автомобил за мојот 18-ти. Ниту на син ми, ниту на ќерка ми“, „Воопшто не е за пофалба“, „Тато купи мене торта за мојот 18 роденден“, „Тато мора чесно да работи“, се само дел од коментарите.