More

  Приведена кичевканка – полицијата во домот и пронашла ќеса и тегла со марихуана и метална дробилка

  На 16.03.2023 во 19.40 часот полициски службеници од ОВР Кичево лишија од слобода 25 Кичевканка. При претрес во дом и други помошни простории каде престојувала, извршен со судска наредба, од страна на полициски службеници биле пронајдени ќеса и тегла со марихуана и метална дробилка. Таа е приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

  извор: СВР Охрид

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  11.8 ° C
  11.8 °
  11.8 °
  47 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  12 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  11 °
  spot_imgspot_img