More

  Почина д-р Горан Беговиќ, субспецијалист хирург – претседател на Самостојниот синдикат на вработените во Клинички центар Скопје

  Со огромно жалење и неверување објавуваме дека денес починал Д-р Горан Беговиќ, субспецијалист хирург.
  Др.Беговиќ беше и Претседател на Самостојниот синдикат на вработените во Клинички центар Скопје, и како Претседател на ССКЦ оствари многу за сите колеги дел од клиничкиот центар.
  др.Беговиќ секогаш ќе биде дел од Синдикатот на Клинички.
  Нека ти е лесна земјата и вечна ти слава почитуван докторе!

  извор: Асоцијација на специјализанти и млади лекари-АСМЛ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img