More

  Престрелка во хотел во Приштина – убиено едно лице, две повредени

  Едно лице е убиено во денешната престрелка во хотел во Приштина, додека две повредени се испратени на лекување, изјави портпаролот на полицијата за регионот на Приштина, Флор Ахмети. Според неа, смртта констатирала лекарска екипа на лице место.

  – Денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање во хотел во населбата Драгодан во Приштина. На местото на настанот веднаш пристигнале полициски единици и медицински екипи – рече Ахмети.

   

  Извор: република 

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img