(ВИДЕО) Снимики од најстрашните турбуленции во авионите

0
103

Турбуленцијата е една од најлошите нешта што може да се доживееат на летот, а луѓето на ТикТок ги споделија најстрашните снимки од патувања што ги доживеале со авион.

@skytleea Footage from inside an Airplane as it goes through Air Turbulences#skytleea #pilot ♬ original sound – Skytlee

Моника Рајгада ја снимила хорор сцената за време на летот од Остин, Тексас до Франкфурт, Германија со Луфтханза, а во нејзиното видео можете да се види како работите се расфрлани во авионот.

Во моментот кога на патниците им била служена вечера настанале турбуленции, што предизвикало дополнителен хаос на летот.

@monicaraygada What extreme turbulance looked like in the Austin to Frankfurt Lufthansa flight 🥺 #lufthansa #planeturbulence #austintx #frankfurt #airplane #airplaneturbulence #austin ♬ original sound – Monica Raygada

@traveltmz Thanks for the $50 voucher that expires in 4 months, Spirit Airlines #traveltmz #spiritairlines #flightattendant #customerservice #rude ♬ original sound – TravelTMZ

a1on.mk