More

  Маж едвај се спасил, а се трага по три лица во Дунав по превртување на чамец кај Панчевац

  Низ грмушките, над насипот, целиот каллив, изгребан и исцрпен, човекот кој беше единствениот кој успеа да исплива од Дунав кога се преврте чамецот, во кој имаше уште тројца мажи, некако стигнал до брегот и се упатил кон првите куќи во Крњача каде побарале помош, дознава Младен Мијатовиќ, новинар на ТВ Пинк.

  Мештаните веднаш повикале полиција, која излегла на терен и која од синоќа интензивно трага и на Дунав и на брегот по исчезнатите тројца мажи од чамецот.

  Како што се дознава, еден од тие тројца бил непливач, а како дошло до превртувањето се уште е нејасно, а нејасно е и што правеле синоќа на Дунав по силната струја која предизвикала големи бранови на реката.

  Да потсетиме, тројца мажи исчезнаа при превртување на чамецот на Ада хуја, кај мостот Панчевац.

  Според првите информации, речната полиција трага по, најверојатно, телата на тројца мажи: Т.Н. (38), М.М. (37), инаку сопственикот на чамецот и Н.М. (36).

  Т.М успеал да исплива од Дунав и да се спаси. (37). Со чамец оделе од Ада хуја до Земун.

  Итната помош добила информација дека чамецот се превртел синоќа пред 23 часот.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  26 %
  0.5kmh
  20 %
  Thu
  15 °
  Fri
  18 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  10 °
  spot_imgspot_img