More

  (ВИДЕО) Филмски грабеж на бензинската пумпа во Мостар: Вооружени лица упаднаа во објектот кршеа се пред себе – се заврши за минута

  На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео од грабеж на бензинската пумпа „Арена“ во мостарската населба Центар 2 што се случи синоќа во доцните вечерни часови. На видеото е снимен моментот кога двајца вооружени и маскирани разбојници упаднале во објектот и заканувајќи им се на присутните момчиња украле две каси.

  Инцидентот се случил на улицата Анте Старчевица кај бензинската пумпа „Арена оил“ (поранешна станица „Центар“). Извори од Министерството за внатрешни работи на Херцеговско-неретванскиот кантон (ХНК) потврдија дека грабежот се случил околу 3 часот по полноќ, а го извршиле две маскирани лица.

  Засега не се знае колку пари се украдени. Извори од Министерството за внатрешни работи на Херцеговско-неретванскиот кантон (ХНК) потврдија дека грабежот се случил околу 3 часот по полноќ, а го извршиле две маскирани лица. Засега не се знае колку пари се украдени.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img