(ВИДЕО) Филмски грабеж на бензинската пумпа во Мостар: Вооружени лица упаднаа во објектот кршеа се пред себе – се заврши за минута

0
146

На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео од грабеж на бензинската пумпа „Арена“ во мостарската населба Центар 2 што се случи синоќа во доцните вечерни часови. На видеото е снимен моментот кога двајца вооружени и маскирани разбојници упаднале во објектот и заканувајќи им се на присутните момчиња украле две каси.

Инцидентот се случил на улицата Анте Старчевица кај бензинската пумпа „Арена оил“ (поранешна станица „Центар“). Извори од Министерството за внатрешни работи на Херцеговско-неретванскиот кантон (ХНК) потврдија дека грабежот се случил околу 3 часот по полноќ, а го извршиле две маскирани лица.

Засега не се знае колку пари се украдени. Извори од Министерството за внатрешни работи на Херцеговско-неретванскиот кантон (ХНК) потврдија дека грабежот се случил околу 3 часот по полноќ, а го извршиле две маскирани лица. Засега не се знае колку пари се украдени.