More

  Пецаков: Екипи на ЈП ВОДОВОД Охрид извршија поставување на нова водоводна линија на улица „Булевар Туристичка “

  Целта на овој зафат е обезбедување на навремено и квалитетно водоснабдување на жителите.
  Се постави цевковод од полиетиленски материјал, со профил ф160 мм во должина од 52 метри, пишува во својата објава на ФБ градоначалникот Кирил Пецаков.
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img