More

  Македонската репрезентација во веслање замина за Букурешт на Балкански шампионат

  Престојниов викенд  16 и 17 септември во Букурешт ќе се одржи Балканскиот шампионат во веслање, каде учество ќе земе и македонската репрезентација во веслање, која ја сочинуаат струшки веслачи.

  Покрај македонија на шапионатот учество ќе земат и репрезентации од Романија, Грција, Хрватска, Албанија, Бугарија, Турција, Србија и Босна.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img