More

  (ВИДЕО) Течат последните подготовки за почетокот на Октобер фест

  Октоберфест ги прави последните подготовки пред да се отвори најголемата забава за пиво во светот во сабота во Минхен, Германија.
  VOA
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  26.8 ° C
  26.8 °
  26.8 °
  32 %
  0.5kmh
  20 %
  Thu
  24 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img