More

  Претепале маж до смрт во Краљево, а телото го оставиле како да имал сообрааќајна несреаќа

  Полицијата во Краљево ги уапси браќата Д.В.(25) и Д.В.(26) од Трстеник, како и К. Р.(21) од Крушевац, поради сомнение за убиство, З.В.(51) и Д.Л.(73), двајцата од Трстеник.

  Во соопштението на Полициското одделение во Краљево, се наведува дека тие се обвинети дека во четвртокот околу 10 часот влегле во автомобил со маж (41) од Трстеник, по расправија и тепачка во и пред ресторан во местото Рудно кај Краљево и додека возел го удриле неколку пати по главата и телото.

  Потоа, како што се сомнева, Д.В.(25) го расекол неколку пати со нож, по што четириесет и едногодишникот излетал од патот.

  Се сомнева дека браќата продолжиле да го тепаат мажот, кој од повредите починал на лице место.

  Петмината осомничени се обвинети дека за да го прикријат убиството го ставиле телото во таква положба што изгледало како да загинало во несреќа.

  На уапсените им е одредена мерка притвор до 48 часа, а со кривична пријава ќе бидат изведени до Вишото јавно обвинителство Краљево.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img