More

  Останаа уште пет учесници на натпреварот во лежење во Црна Гора

  На 29 ден, останаа само пет учесници на натпреварот во лежење во етно селото Брезна во Црна Гора кои се борат за победа.

  Мицо Благојевиќ, еден од организаторите, рече дека натпреварувачите се чувствуваат добро и поминуваат време во дружење.

  „Тоа е многу психолошки натпревар, а учесниците се интересни личности. Тие се одличен тим и некои пријателства ќе останат“, рече тој.

  Тој додаде дека натпреварувањето во лежење е забавно, дека нема тешки правила и дека тоа е еден вид преродба. Натпреварувачите препорачуваат сите да легнат барем еден ден, да не мрдаат, да бидат сами и да размислуваат за животот.

  Ова е 12-та година како се организира овој натпревар. Многу учесници се откажаа поради лични обврски. За награда вредна 1.000 евра моментално се борат три жени и двајца мажи.

   

   

  а1on.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img