More

  (ФОТО) Џиновска зелка

  На изложба во Англија одгледувачите презентираат рекордно голем зеленчук, како оваа џиновска зелка.

  DW

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img