More

  Паметен фластер за детекција на дијабетес

  Калифорниски иноватори создаваат „смарт“ фластери за детекција на дијабетес
  На секои 30 секунди во светот се ампутира екстремитет поради дијабетес.
  Истражувачи од Калифорнија развиваат „смарт“ завој за кој се надеваат дека ќе ја промени таа мрачна статистика
  VOA
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img