More

  (Видео) Гори познат облакодер во Судан

  За време на тешките борби меѓу армијата и противничките сили во Судан, избувна пожар во неколку згради. На видеата кои вчера се појавија на социјалните мрежи се гледа како гори познатата кула на нафтената компанија Greater Nile Petroleum во Картум.

  Облакодерот од 18 ката се наоѓа во близина на реката Нил и е една од најпрепознатливите знаменитости во главниот град на Судан.

  Засега не се знае што точно го предизвикало пожарот во кулата со стаклена фасада. Нема извештаи за повредени или загинати, пишува Би-Би-Си.

   

   

  tocka.mk

   

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img