More

  (ВИДЕО) Седум сестри со сопствен бизнис во Скопје

  Седум сестри со моминско презиме Бериша, отвориле фамилијарен бизнис со пецива среде пандемија, во Скопје.

  Одат напред водени од родителските совети за храброст и упорност и поддржани од двајцата браќа и од сопрузите. Најбарана им е флијата или ѓомлезето, подготвено на традиционален начин.

  Во нивната фурна тие го имаат главниот збор. Сепак, најглавна од сите, велат, е нивната мајка, а отворени се и за предлозите на браќата.

  slobodnaevropa.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img