More

  Галеби во ред на пристаниште во Хамбург

  Во Германија има девет вида галеби, кои на делови од крајбрежјето се најраспространетите птици воопшто. Речиси сите видови галеби се со бела и сива боја.

  Нивната исхрана е само во мал дел вегетаријанска. Тие главно се хранат со безрбетници, но и помали риби и мали цицачи. Можеби и галебите на оваа фотографија, покрај набљудувањето на бродовите, ги проценуваат можностите за добар појадок.

   

   

  DW

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img