(ФОТО) Принцот Чарлс и кралицата Камила се возеа со цитроен во Франција

0
136
Кралот Чарлс и кралицата Камила прошетаа по авенијата Шанзелизе заедно со францускиот претседател Емануел Макорн и неговата сопруга Брижит денеска во Париз.
Британското кралско семејство е во Франција во тридневна посета, за време на која Чарлс и Макрон ќе се надеваат дека ќе ги надоградат личните врски за да помогнат да се сврти страницата на годините на тешките односи меѓу двете соседни земји.
VOA