More

  Новинарот на ФАЦ се корегира и објаснува дека Мицкоски никогаш не го користел името Cеверна Македонија, туку Македонија

  Новинарот на ФАЦ, Михаел Мартенс, кој го правеше интервјуто со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по испратениот демант се корегира и објаснува дека Мицкоски никогаш не го користел името Cеверна Македонија, туку Македонија.

  Забелешка: Мицкоски во текот на целото интервју никогаш не го користеше официјалното државно име „Cеверна Македонија“, туку постојано ја нарекуваше својата земја под нејзиното старо име „Македонија“. Ќе биде интересно да се види како ќе реагира Грција доколку ова го направи Мицкоски и како премиер“, пишува на Твитер новинарот Михаел Мартенс.

   

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img