(ФОТО) Боречки зафат во воз кој вози со 300км на час

0
130

Минору Сузуки и Санширо Такаги во боречки зафат во супер брзиот воз на релација Токио-Нагоја.

Додека возот јури со речиси 300 километри на час, двајцата борачи од Јапонија ги промовираат борбите кои се одржуваат во рамките на DDT Pro-Wrestling.

ДДТ (Dramatic Dream Team) стана една од најдобрите промоции во јапонското независно борење со создавање на уникатен стил на спортска забава, честопати пародирајќи ја американската WWE.

 

 

DW