More

  Доаѓа мини лето, следните денови се очекува стабилизација на времето

  Во следните денови пак се очекува стабилизација на времето, а ќе има и сончеви периоди.

  Наутро ќе биде релативно свежо со минимални температури на воздухот кој ќе се спуштаат во интервалот од 9 до 16 степени, а преку ден ќе биде пријатно топло со максимални дневни температури на воздухот кој ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 29 степени.

  Значи и покрај ова невреме, мини лето ќе имаме во следниот период, пишува Славчо Попоски.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img