(ВИДЕО) Шестмина млади се тешко пповредени, откако во нив со 155км/час влетал дивјак со својот автомобил – моментот го пренесувал во живо на „Инстаграм“

0
420

Шестмина млади пријатели, на возраст од 21 до 37 години се тешко повредени откако во нив влета возач кој дивееше по улиците на Тузла, Бих. Според босанските медиуми, сите повредени засега се стабилни, но со тешки скршеници, повреди на градниот кош, главата, ‘рбетот, ребрата…, објави република .

Како што пренесува „Црна хроника БиХ“, тешката сообраќајка се случила откако, ткн, Смајл Мехмедовиќ, со својот „мерцедес“ дивеел по улиците на Тузла, поминувал на црвени семафори, возел над 155 км/час додека фолк-музика ечела од неговиот автомобил. Тој цело време се снимал и пренесувал во живо преку „Инстаграм“.

 

извор: република