(ВИДЕО) Мечка нападна човек во хотелски ресторан

0
123

Мечка нападна чувар во хотелска кујна во Аспен, Колорадо, покажува новообјавеното безбедносно видео.

 

Инцидентот се случил во понеделникот вечерта во одморалиштето Сент Реџис Аспен, според Колорадо паркови и диви животни. Жртвата била пренесена во околната болница со возило на брза помош со повреди на грбот, според ЦПВ. Оттогаш, мечката е пронајдена и еутаназирана според политиката на агенцијата.

 

CC

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CNN (@cnn)

CNN