(ВИДЕО) Жена во Австралија задоцнила на летот, па истрчала на пистата, била уапсена

0
294

Жена во Австралија доцнела на летот, по што истрчала на пистата да го запре авионот.

 

На аеродромот во австралискиот град Канбера во средата, една жена е снимена како трча по пистата и застанува пред авион на QantasLink. Taa почнува да му мавта на екипажoт на авионот кој штотуку требаше да полета.  Жената е уапсена и обвинета дека трчала по пистата и се загрозувала себеси и другите. Портпаролот на австралиската федерална полиција изјави дека на жената и била одбиена кауција.

 

vesnik.com