(ФОТО) Вечерва многу редок феномен во Словенија, Србија и Бугарија

0
253

Вечерва многу редок феномен во многу делови од регионот, Словенија, Србија и Бугарија – Може да се види поларната светлост #Екстремновреме, напиша на својот ФБ профил познатиот Метео-прогнозерот Славчо Попоски.

извор: ФБ Славчо Попоски